Home / Ucuz Uçak Bileti / Ucuz Öğrenci Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Öğrenci Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz öğrenci uçak bileti almak için nelere dikkat etmek gerekir.İndirimli öğrenci uçak biletleri almak için yapılması gerekenler, dikkat edilmesi gereken herşey için hazırlamış olduğumuz haberi incelemenizi tavsiye ederiz.

Öğrenciler,günümüzde dünyanın bir çok noktasına farklı amaçlarla uzun yada kısa süreli seyahat etmektedirler. Özelikle yurtdışı eğitim amacıyala ülkemizden ve dünya dan yüzbinlerce öğrenci farklı ülkelere seyahat etmektedirler. Eğitim maliyetlerinin yüksekliğinin yanın a bir de son dakika alınmak zorunda kalınan uçak biletleri eklenince ister istemez öğrenciler için fatura bir hayli kabarık olmaktadır.

Ancak bir kaç noktaya dikkat ederek daha ubuz uçak bileti almak mümkündür. Bu konuda sizlere bir parça da olsa yardımcı olabilirsek ne mutlu bize.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır ?

*Planlarınızı Erken yapın ve Ertelemeyin : Öncelikle size en önemli tavsiyemiz mutlaka seyahatinizi yada eğitiminizi planlamaya çalışın. Özelikle en az 6- 7 ay önceden uçak bileti satın almak ile son dakika uçak bileti satın almak arasında oldukça kayda değer bir ücret farkının olduğunu asla unutmayın.

* Erken uçak bileti rezarvasyonu yapın : Mutlaka takip ediyorsunuzdur. Bilmem kaç liraya bilmem kaç avro’ya uçak bileti reklmaları tv,sosyal medya ve internet reklamlarında devamlı karşımıza çıkar. Aslında bunun bir reklam olduğunu ve sadece bir uçakta 3 belki 5 koltuğun bu fiyatlara satıldığını, bunun tanıtım amaçlı bir promosyon olduğu aklınızın bir köşesinde mutlaka olsun. Eğer bu biletlerden faydalanmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka erken uçak bileti rezarvasyonu yapınız. Bu şekilde erken rezsarvasyon size ucuz bir uçak bileti satın alma şansı sağlayacaktır.

* Seyahatlerinizi mümkünse hafta içi yapınız :Ucuz ucak bileti veya ucuz öğrenci uçak bileti almanın önemli bir yolu da hafta içinde seyahat planlamaktır. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri uçuşlar diğer günlere oranla daha ekonomiktir. Eğer çok önemli değilse mutlaka uçuşlarınızı bu günler içinde yapınız.

* Cumartesi kalma kuralı : Gitmek istediğiniz noktada cumartesi günü kalmanız halinde daha ucuz bilet satın almanız olasıdır.Genel de iş adamları, devlet memurları yada çalışanlar daha çok hafta içlerinde uçak seyahati yaptıkları için hava yolları cumartesi kalkışlarda bazı zamanlarda daha ekonomik tarife uygulamaktadırlar.

* Dönüşü kapalı kesin biletler : Eğer yapacağınız seyahatte kesin dönüşe sahip; -yani dönüşü açık olmayan bir bilet- satın alırsanız daha ekonomik koşullarda bir uçak bileti satın almış olursunuz. Ama şunu unutmayın siz bir öğrenci iseniz yada gideceğiniz yerde kesin dönüşününün aksayacağını düşünüyorsanız bu bileti satın alırken bir kez daha düşünün ki daha sonra neredeyse uçak biletinin yarısına yakın bir ceza ödemek zorunda kalmayın. ( özelikle yurtdışı eğitim  uçak biletleri ve work and travel uçak bileti alıyorsanız bu uyarı size )

* Ben öğrenciyim havaalanlarında aktarmalı uçuşları severim (diyorsanız) :Gideceğiniz yere ( özelikle yurdışı uçuşlar için ) doğrudan yani aktarmsız gitmek yerine , aktarmalı gitmeyi dtercih ederseniz alacağınız fiyat daha ekonomik olacaktır. Özelikle bu noktalarda promosyon uçak biletlerine dikkat ediniz.

Seyahat tarihlerine dikkat : Seyahat planlarınızı yaparken mümkünse yğksek sezonlara denk getirmemeye çalışın. Unutmayın ki yükse sezonla düşük sezon uçak biletleri fiyatlarını karşılaştırdığınız da neredeyse yüksek sezon uçak biletlerinin % 15 – hatta % 20 oranla daha pahallı olduğunu görürsünüz.

Hepinize ekonomik ve sağlıklı uçuşlar dileklerimizle.

Check Also

Öğrenci gençlik uçak bileti

Havayolu tarafından öğrenciler için hazırlanmış sadece öğrenci olanların kullanabileceği bilet türüdür. Gençlik Uçak Biletleri Gidilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir